atastrofy ekologicznej. Lecz jak ratować nasz dom? Co możemy zrobić aby uniezależnić się od złóż kopalnianych które niszczą naszą Ziemię? Czy wiesz, że nasze słońce przekazuje nam tyle energii słonecznej, że przekracza ona niemalże dziesięć tysięcy razy nasze zapotrzebowania? Brzmi Ciekawie? A więc co gdyby wykorzystać tą energię? Fotowoltaika może okazać się jedynym, w miarę tanim wyjściem, aby energia odnawialna stała się naszym głównym źródłem prądu. Kolektory słoneczne w porównaniu na przykład do elektrowni geotermalnej, czy wodnej, posiada mniejsze fizyczne przeszkody, jak i przeszkody związane z finansami aby stać się głównym fundamentem naszej energii. No, może jeszcze elektrownie wiatrowe to godny przeciwnik fotowoltaiki, ale oby ten spór był dla nas korzystny. Tak czy owak, inwestując w kolektory słoneczne nie tylko ratujesz naszą Ziemię, ale też przede wszystkim sam możesz stać się dla siebie źródłem prądu. Fotowoltaika pozwoli Ci samodzielnie zaspokajać swoje zapotrzebowanie na prąd, ale też oszczędzić trochę pieniędzy.
Zasoby ziemi kiedyś się wyczerpią a
Energia odnawialna to energia, której źródła są odnawialne, nie kończą się.
Odnawialne źródła energii to przede wszystkim: energia słoneczna, energia wiatru i wody, energia geotermalna oraz energia pozyskiwana z biomasy.
Z tej pierwszej, czyli energii słonecznej czerpie fotowoltaika.
Czym tak właściwie jest fotowoltaika?
Jest to proces pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Odbywa się to przez panele słoneczne, które umieszczane są zazwyczaj na dachach budynków. Są zrobione z krzemu, przechwytują one najmniejsze jednostki światła tzn. fotony, co wprawia w ruch elektrony, a to z kolei produkuje energię elektryczną. Płynący z kolektorów słonecznych do inwentera solarnego prąd stały zmieniany jest tam na prąd zmienny, co zasila nasze urządzenia w domu.
Kolektory słoneczne to "płyty" przechwytujące promienie słoneczne. Montując, kieruje się je na południe by docierała do nich jak największa dawka światła.
Fotowoltaika z roku na rok zdobywa coraz to większa popularność. Jest to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. W naszym społeczeństwie rośnie świadomość zagrożeń wynikających z braku ekologii, dlatego ludzie szukają lepszych rozwiązań. Instalacja fotowoltaiczna zapewnia zwrot kosztów poniesionych korzystając z energii elektrycznej. Zasoby ziemi kiedyś się wyczerpią, a światło słoneczne nie, dlatego warto go mądrze wykorzystać.
Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Powodów
Kto szuka tanich źródeł energii do swojego domu, ten w porę powinien zainteresować się energią odnawialną. Postęp techniczny sprawia, iż fotowoltaika daje nam coraz więcej możliwości, a korzystanie z niej staje się coraz łatwiejsze. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?
Powodów, dla których warto zainwestować w kolektory słoneczne, jest wiele. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest dobrym sposobem na to, by zaoszczędzić sporo pieniędzy. Można dzięki temu skuteczniej oszczędzać na rodzinne wakacje czy inne przyjemności, a jednocześnie cieszyć się wygodnym i komfortowym domem. Po drugie, dzięki kolektorom słonecznym można oszczędzać środowisko. Energia słoneczna, zmieniana w energię pozwalającą na dogrzanie domu lub na zapewnienie sobie ciepłej wody w niższej cenie, staje się dzięki temu podwójnie korzystnym rozwiązaniem. Energia odnawialna jest tanim i ekologicznym sposobem na ogrzanie domu, a dzięki postępowi, jaki dokonał się w fotowoltaice w ostatnich latach, możemy korzystać z coraz ciekawszych i coraz bardziej opłacalnych możliwości. Kto w nią zainwestuje, ten z pewnością nie będzie żałować. Niższe wydatki, satysfakcja związana z życiem eko - oto korzyści, na które można liczyć.